Stulejka

W wyniku wykonanych badań stwierdzono u Pana występowania stulejki i/lub krótkiego wędzidełka. Lekarze uznali, że najwłaściwszą metodą leczenia jest wykonanie zabiegu operacyjnego. W przypadku niewielkiego zwężenia napletka wykonuje się operacje plastyczną poszerzającą napletek i umożliwiającą jego odprowadzenie. W przypadku dużego zwężenia napletka wykonuje się operację całkowitego obrzezania, czyli usunięcia napletka i odsłonięcia żołędzi prącia. W przypadku krótkiego wędzidełka wykonuje się zbieg przecięcia wędzidełka, co umożliwia całkowite i niebolesne sprowadzenie napletka. Zbiegi te ułatwiają utrzymywanie podstawowych funkcji tego narządu. Ze względu na rodzaj operacji i zastosowanie znieczulenia miejscowego lub w razie konieczności pełnego znieczulenia anestezjologicznego mogą wystąpić u Pana powikłania w czasie zabiegu operacyjnego lub w okresie operacyjnym. Należą do nich:

  • krwawienie w czasie operacji lub po operacji, które w rzadkich przypadkach może wymagać przetoczenia krwi,
  • gorączka w okresie pooperacyjnym,
  • obrzęk i podskórne krwiaki prącia w okresie pooperacyjnym,
  • wystąpienie zakażenia bakteryjnego i ropienia rany operacyjnej,
  • w przypadku upośledzenia gojenia się rany operacyjnej może po plastyce napletka ponownie wystąpić jego zbliznowacenie i zwężenie-wtedy konieczne jest wykonanie całkowitego obrzezania w kolejnym etapie leczenia,
  • zaburzenia układu krążenia i oddechowego spowodowane znieczuleniem oraz operacją, takie jak: arytmia serca, zaostrzenie choroby wieńcowej serca oraz zawał serca, niewydolność serca, zatrzymanie pracy serca, niewydolność oddechowa, ostra niewydolność nerek.

W czasie zabiegu i pobytu w szpitalu jest Pan pod fachową opieką lekarzy urologów i anestezjologów. Jednak w tym czasie ze względu na przeprowadzone u Pana czynności medyczne lekarskie i pielęgniarskie oraz wykonywane badania mogą wystąpić przy każdej procedurze medycznej takie powikłania jak: krwotok, zakażenie i zatrzymanie pracy serca.

Powyższe informacje mają służyć zrozumieniu przez Pana czynności podejmowanych przez personel medyczny w celu poprawy stanu zdrowia. Powyższy tekst nie ma na celu wywoływania u Pana strachu przed zabiegiem, lecz jest jedynie informacją o nim. Jego celem jest również uświadomienie pacjentom, że każdy, nawet najmniejszy zabieg może być obciążony pewnymi komplikacjami. W razie jakichkolwiek wątpliwości, niezrozumienia całości lub fragmentu informacji prosimy o zgłoszenie się do lekarza prowadzącego.