LECZENIE ALKOHOLIZMU

LECZENIE ALKOHOLIZMU

Uprzejmie informujemy że Placówka oferuje implantację leku Disulfiram (dawniej Esperal), z powodzeniem stosowanego w leczeniu alkoholizmu (proszę nie mylić z lekiem na alkoholizm). Wykonujemy zabieg implantacji bezboleśnie, w warunkach bloku operacyjnego gwarantujących sterylność i bezpieczeństwo zabiegu.

Grono zadowolonych pacjentów, którym umożliwiliśmy leczenie disulfiramem jest dowodem skuteczności terapii, poprzez wywoływanie awersji, wstrętu do alkoholu. Stosowanie środków zawierających disulfiram jest jedną z metod leczenia alkoholizmu. W wyniku podania leku (chirurgicznie umieszczanego podskórnie, w postaci tzw. „wszywki”), spożycie powoduje reakcję organizmu, tzw. reakcję disulfiramową. Obawa przed nią, o czym Pacjent jest dokładnie informowany przez lekarza dokonującego implantacji (otrzymuje również pisemną informację o leku Disulfiram) ma skutecznie powstrzymać Pacjenta od konsumpcji napojów alkoholowych, czy też innych artykułów, czy produktów zawierających alkohol.

Uwalnianie leku trwa, wg producenta około 8 miesięcy, maksymalnie do 12 miesięcy twierdzą praktycy, którzy rozmawiają z pacjentami powracającymi na dalsze implantacje. Jest to maksymalny czas jego skuteczności.

W połączeniu z terapią uzależnień, jest ogromną szansą na uwolnienie się od nałogu i uzyskanie stabilnej abstynencji. Podejmowanie walki o „normalność”, to nie wstyd, to postawa godna naśladowania.

Przy udzielaniu usług medycznych obowiązuje ochrona danych osobowych, a więc i informacji pozyskiwanych w trakcie leczenia.

DAJ SOBIE SZANSĘ - DAJMY MU SZANSĘ - DAJMY SZANSĘ RODZINIE,

skoro istnieje taka możliwość, każdy czas wyrwany nałogowi jest sukcesem wszystkich, którzy brali udział w niesieniu pomocy osobie chorej.